Dział dla studentów anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego

Komunikaty

Nowy lepszy system obsługi płatności studenckich w USOS na UW

Szanowni Studenci, już 19 września br. wdrażamy na UW nowy lepszy moduł obsługi płatności studenckich w USOS (USP-FK). Jest to konieczne z trzech powodów. Po pierwsze chcielibyśmy umożliwić bardziej przejrzysty sposób rozliczania Studentów. Po drugie dotychczasowe rozwiązanie nie jest już rozwijane i nie można do niego wprowadzić nowych funkcji i ulepszeń. Ostatnim powodem jest wdrożenie w wybranych Jednostkach rozliczeń Studentów cudzoziemców bezpośrednio w euro (dla tych, którzy mają podpisane z UW umowy na opłaty w tej walucie). Staramy się, żeby dla Studentów zmiana ta była jak najmniej zauważalna. Tak jak dotychczas wszelkie informacje dotyczące indywidualnych rozliczeń znajdą się w USOSweb w tym samym miejscu – zmieni się jedynie nazwa modułu na „Płatności FK”. Zawarte tam informacje będą miały zbliżoną formę, ale …

  • od 19 WRZEŚNIA 2018r. zmienią się WSZYSTKIE indywidualne numery rachunków bankowych, na które Studenci regulują zobowiązanie wobec UW, dotychczasowe numery nie będą już aktywne. Od 19 września przelewy (opłaty) wysłane na dotychczasowe (stare) numery będą zwracane do nadawców. Proszę dokonać odpowiednich zmian w przypadku zlecania opłat ze swoich systemów bankowych.

  • Nowe aktualne numery będą widoczne dla Państwa w systemie USOSweb
    od dnia 19 września po godzinie 18:00.

  • W dniach 18-19 września proponujemy wstrzymać się z dokonywaniem opłat wobec UW.

  • System USOSweb oraz inne serwisy powiązane (APD, Rejestracje żetonowe) nie będą dostępne dla Studentów w dniu 19 września 2018 w godzinach 12:00-18:00.

  • Więcej informacji będzie dostępne w Państwa Jednostkach.

Wierzymy, że prace nad wdrożeniem, które trwają już prawie dwa lata, będą miały efekt w postaci jeszcze lepszej obsługi płatności studenckich na UW.

Spotkania inauguracyjne dla studentów I roku studiów, I i II stopnia, dziennych i wieczorowych

Spotkania inauguracyjne dla studentów I roku studiów, I i II stopnia, dziennych i wieczorowych odbędą się 

24 września
 2018 (poniedziałek) w budynku Instytutu Anglistyki przy ul. Hożej 69 w auli 335

10.30 - spotkanie dla studentów I stopnia studiów dziennych i wieczorowych
12.30 - spotkanie dla studentów II stopnia studiów dziennych i wieczorowych

Na spotkaniach podane będą ważne informacje dotyczące studiowania w Instytucie Anglistyki.
 
O godzinie 14.00 w auli 335 odbędzie się szkolenie w zakresie praw i obowiązków studenta organizowane przez Zarząd Samorządu Studentów UW dla studentów I roku studiów I stopnia.
 
Tego samego dnia studenci proszeni są o zgłoszenie się do Sekretariatu ds. Studenckich (pokój 332) - Sekretariat będzie wydawał dokumenty potrzebne do rozpoczęcia studiów oraz umowy do podpisu studentom I stopnia od godziny 12.30 a studentom II stopnia od godziny 10.00 do 12.30.
Spotkania prowadzone są w języku polskim. Spotkanie dla wszystkich nowo przyjętych studentów zagranicznych odbędzie się tego samego dnia o godzinie 14.00 w sali 132.
Studenci zagraniczni są również zaproszeni na spotkanie powitalne organizowane przez Uniwersytet 28 września 2018 w budynku Auditorium Maximum w sali im. Adama Mickiewicza - o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie prowadzone w języku angielskim a o 12.30 po polsku. Link do strony organizatora: http://welcome.uw.edu.pl/

Dyżury Sekretariatu we wrześniu

We wrześniu sekretariat bedzie czynny dla studentów od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 - 14.00

Oficjalna grupa UW na Facebooku

Dołącz do oficjalnej grupy studentów UW! 

Wszystkich studentów Instytutu Anglistyki, a w szczególności przyszłych studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku. 
 
 
Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni! 
 
Wszystkim zakwalifikowanym kandydatom na studia gratulujemy sukcesu i witamy wśród społeczności Uniwersytetu Warszawskiego!

Tym samym zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW, gdzie dowiecie się więcej na temat studiowania UW oraz poznacie ciekawe wydarzenia odbywające się na uczelni!

Bądźcie na bieżąco: https://www.facebook.com/groups/UWstudenci/

BHP TERMIN POPRAWKOWY (OSTATNI)

Szkolenie będzie dostępne na stronie:

https://kampus.come.uw.edu.pl/course/search.php?search=BHP&lang=en

w terminie od 01 września do 15 września 2018. W tym terminie szkolenie jest płatne: należy uiścić opłatę w wysokości 200 zł na indywidualny rachunek bankowy wygenerowany w systemie USOS. Tytuł wpłaty: „opłata za powtarzanie BHP”. Dowód wpłaty należy przedstawić w Sekretariacie IA do 05 września 2018; można przesłać skan mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżury Dyrektora ds. naukowych w sierpniu i wrześniu

Dyżury prof. Dominiki Oramus:
4-31 lipca - urlop
dyżury w sierpniu i wrześniu:
czwartki 12.00 - 13.30