Badania w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego

PBN

PBN (Polska Bibliografia Naukowa) jest bazą, w którą wpisujemy nasze publikacje naukowe. Informacje w niej powinny być jak najbardziej aktualne, dlatego sugeruje się aby pracownicy dodawali dane na bieżąco. Nieaktualne dane w PBNie mogą się przełożyć na niższą ocenę parametryzacyjną bądź przyznaniem jednostce/zakładowi mniejszej ilości środków naukowych niż jej w rzeczywistości jej przysługuje.

Gdyby Państwo potrzebowali pomocy z obsługą PBNu bądź wprowadzaniem do niego danych można się skontaktować z Panią Anitą Dołęgiewicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) oraz Panem Robertem Żmijewskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), którzy będą Państwu pomagali z obsługą PBNu. W razie zaistnienia takiej potrzeby mogą również przeprowadzić indywidualne szkolenie.

Poniżej znajdziecie Państwo informacje jak założyć konto, jakie są zasady dodawania publikacji, oraz dokładną informacje jak postępować z polem afiliacja.

Złote zasady wprowadzania publikacji do PBNu.

Poradnik: jak założyć konto na PBNie.

Jak poprawnie ustawić afiliacje.