Badania w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego

Konferencje

Bilingual Child Migrants in a Multilingual Europe - międzynarodowa konferencja poświęcona interdyscyplinarnym badaniom nad zjawiskiem dwujęzyczności.

Interpreting for Relevance: Discourse and Translation - międzynarodowa konferencja, która skupia się na teorii relewancji. Organizowana jest co dwa lata.

Scotland in Europe - międzynarodowa konferencja, której przedmiotem jest kultura, historia, polityka, tożsamość i języki Szkocji, oraz związki Szkocji z Europą w perspektywie historycznej i współczesnej. Organizowana co dwa lata.

Relevance Round Table - odbywające się co dwa lata spotkania omawiające zagadnienia z zakresu teorii relewancji.

From Queen Anne to Queen Victoria: Readings in 18th and 19th Century British Literature and Culture - organizowana co dwa lata międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja, której przedmiotem jest literatura i kultura brytyjska wieków XVIII i XIX w perspektywie historycznej i współczesnej.

Warsaw Literary Meetings - seria jednodniowych spotkań organizowanych przez Pracownię Ośrodka Studiów Brytyjskich na temat wybranych zagadnień literatury i kultury XVIII i XIX wieku.

Warsaw Literary Meetings Rising Stars - dwa jednodniowe spotkania w ramach WLM przeznaczone dla bardzo młodych naukowców - studentów II i III stopnia.

Światy równoległe - dwudniowa sesja poświęcona podobieństwom i różnicom między światem anglistów/humanistów i fizyków, współorganizowana z Wydziałem Fizyki UW (21-22 X 2016).