Badania w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego

cheerful-hamlets-logo

Opiekun Koła Naukowego: dr Klaudia Łączyńska

Przewodniczący: mgr Maria Piątkowska

W roku akademickim 2015/2016 Koło Naukowe „The Cheerful Hamlets” przygotowało i wystawiło kilka przedstawień. W październiku i listopadzie 2015 roku została wystawiona prezentowana już w poprzednim roku autorska sztuka pt. Lairmates. W styczniu 2016 roku „The Cheerful Hamlets” dwukrotnie wystawili sztukę kryminalną Ayn Rand pt The Night of January 16th w Teatrze „Za Dalekim”.

Wiosną tego roku Koło Naukowe przedstawiło trzy projekty. W marcu 2016 roku aktorzy zaprezentowali kolejną adaptację odcinka serialu Faulty Towers  pt. „Communication Problems”. Przedstawienie odbyło się w klubo-kawiarni Państwo Miasto. W kwietniu również w klubo-kawiarni Państwo Miasto odbyło się premierowe przedstawienie spektaklu pt. Superheroes Iana McWethy'ego.  Natomiast w czerwcu aktorzy zaprezentowali nową sztukę pt. Mascarade na podstawie powieści Terry'ego Pratchetta, w adaptacji Stephena Briggsa. Przedstawienia odbyły się w Centrum Kultury Łowicka oraz w Teatrze „Za Dalekim”.

We wrześniu Koło „The Cheerful Hamlets” wystąpiło ze sztuką Superheroes na festiwalu Kapitularz 2016 w Łodzi. Aktorzy zostali również poproszeni przez organizatorów festiwalu o poprowadzenie panelu pt. „Strachy na deskach”, na którym odczytane zostały opowiadania grozy polskich i angielskich autorów. We wrześniu Koło ponownie wystawiło sztukę Superheroes, tym razem w Warszawie w klubo-kawiarni Państwo Miasto.

Obecnie Koło pracuje nad sztuką Petera Shaffera pt. Black Comedy. W październiku aktorzy zaprezentują również fragmenty sztuki Copenhagen na konferencji „Światy równoległe” zorganizowanej wspólnie przez Instytut Anglistyki i Wydział Fizyki.

Koło „The Cheerful Hamlets” jest aktywne na Facebooku (https://www.facebook.com/TheCheerfulHamlets), gdzie umieszcza informacje o swojej działalności. Koło posiada także oficjalny kanał na platformie YouTube (www.youtube.com/user/TheCheerfulHamlets), gdzie zobaczyć można zapowiedzi nowych przedstawień oraz fragmenty sztuk wystawionych w poprzednich latach.