Badania w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego

Rose

Opiekun koła: dr hab. Julia Fiedorczuk

Przewodniczący: mgr Maciej Rosiński

Koło naukowe Ciało i Etyka zrzesza studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego interesujących się zagadnieniami współczesnej filozofii. W roku akademickim 2015/2016 zorganizowaliśmy 8 spotkań poświęconych problematyce współczesnej etyki oraz roli ciała w filozofii. Otwarte spotkania miały na celu wspólne czytanie i omawianie tekstów o charakterze interdyscyplinarnym.

15 października 2015 roku wspólnie z prof. Elżbietą Górską zorganizowaliśmy w Instytucie Anglistyki gościnny wykład prof. Charlesa Forceville'a z Uniwersytetu Amsterdamskiego. Wykład nosił nazwę: „Creative pictorial and multimodal metaphor in print advertising and cartoons”.

W dniach 21-23 września 2016 roku braliśmy udział w konferencji: New Materialism Conference 2016: Performing Situated Knowledges: Space, Time, Vulnerability. Nasz udział miał formę panelu pt. „Towards bodily-situated knowledges. Materiality and metaphor in cartography, mathematics and poetry”, w trakcie którego członkowie i członkinie Koła wygłosili swoje prezentacje.

Nasza otwarta grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/247567231955917/