Wakacyjne godziny otwarcia

Biblioteka IA:

26 czerwca - 30 lipca 2017godz. 10 – 14 (poniedziałek - piątek)
31 lipca - 3 września 2017nieczynne
4 - 29 września 2017 godz. 9 – 15 (poniedziałek - piątek)

Biblioteka Księgozbioru OSB:

Uwaga: mogą następować zmiany w godzinach otwarcia. Proszę sprawdzać komunikaty na stronie głównej Instytutu Anglistyki.

26 czerwca - 30 lipca 2017godz. 10 – 14 (poniedziałek - czwartek)
31 lipca - 3 września 2017nieczynne
4 - 6 września 2017godz. 9 – 15
7 - 8 września 2017nieczynne
11 - 22 września 2017godz. 10 – 15 (poniedziałek - czwartek)
25 - 29 września 2017nieczynne (konferencja QAQV6)

Biblioteka Instytutu Anglistyki UW
ul. Hoża 69,
00-681 Warszawa, Polska

parter, pok. 113,
gmach główny - wejście "pod filarami"

Telefony:

+48 22 55 31 429 - Kierownik Biblioteki
+48 22 55 31 435 - Gromadzenie i opracowywanie zbiorów, Reklamacje, Szkolenia
+48 22 55 31 428 - Wypożyczalnia
+48 22 55 31 433 - Czytelnia
+48 22 55 31 427 - Księgozbiór dydaktyczny
+48 22 55 31 334 - Księgozbiór Pracowni Ośrodka Studiów Brytyjskich

O Bibliotece

Biblioteka Instytutu Anglistyki UW składa się z:

• Wypożyczalni (parter, pok. 113, w korytarzu za portiernią po lewej stronie),
  • Czytelni (parter, pok. 113, w korytarzu za portiernią po lewej stronie),
  • Księgozbioru Dydaktycznego (1 piętro, pok. 229),
  • Księgozbiór Pracowni Ośrodka Studiów Brytyjskich (parter, 053, na wprost wejścia A)
  • Działu gromadzenia i opracowywania zbiorów, reklamacji i szkoleń bibliotecznych (parter, pok. 113, w korytarzu za portiernią po lewej stronie),

Biblioteka Instytutu Anglistyki (BIA) UW jest biblioteką naukową o charakterze publicznym. W Bibliotece gromadzone jest piśmiennictwo z zakresu literatury angielskiej i amerykańskiej, historii i cywilizacji Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, wydawnictwa  dotyczące wszystkich dziedzin lingwistyki, w tym materiały do doskonalenia i dydaktyki języka angielskiego. Biblioteka posiada również podstawowe dzieła  z zakresu teorii literatury i kultury.

Aktualnie zbiory Biblioteki liczą ok. 67 tys. wol. książek, ponad 2200 wol. czasopism w wersji papierowej (oraz 39 tytułów czasopism elektronicznych), 500 egz. materiałów audiowizualnych i dokumentów elektronicznych.

W Wypożyczalni BIA udostępnia się książki do domu. Aby wypożyczyć książkę, trzeba spisać z katalogu jej sygnaturę, autora i tytuł. Książki wypożycza się elektronicznie (bezrewersowo) na podstawie zarejestrowanej w BUW elektronicznej legitymacji studenckiej. Konto może być aktywowane przez użytkownika na dwa sposoby : zdalnie (poprzez stronę www) oraz osobiście w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Dobra 56/66). W Wypożyczalni BIA znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu online BUW. Tu można skorzystać także z Internetu stacjonarnego i bezprzewodowego oraz drukarki.

W Czytelni BIA książki udostępniane są prezencyjnie (wolny dostęp) do korzystania na miejscu. Aby skorzystać z księgozbioru czytelni, należy dać bibliotekarzowi dokument tożsamości (legitymacja studencka, dowód osobisty itp.) i otrzymać  numer miejsca. Wykorzystane książki na półkę odkłada bibliotekarz. W czytelni nie wolno jeść, pić ani używać telefonów komórkowych.

Księgozbiór podręczny czytelni liczy ok. 5000 wol., uporządkowanych tematycznie. Pomocą dla korzystających z czytelni są napisy z nazwami działów przy poszczególnych regałach, napisy na półkach oraz oznaczenia numeryczne regałów i półek. W katalogu BIA przy sygnaturze książek znajdujących się w czytelni, widnieje dodatkowa informacja topograficzna (np. [czyt.] 9/2). W bibliotece są komputery z katalogiem biblioteki. Tu także można skorzystać z Internetu bezprzewodowego, kserokopiarki, skanera i drukarki.

W Księgozbiorze Dydaktycznym BIA znajdują się książki wypożyczane przez wykładowców na zajęcia z praktycznego angielskiego (słowniki i podręczniki językowe), zbiór dokumentów elektronicznych i audiowizualnych.